Hlášení rozhlasu

Hlášení rozhlasu ze dne 19. a 20. 10. 2017

V pátek 20. a v sobotu 21. října se konají volby do poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Ve Velkém Poříčí se již tradičně volí ve volebních místnostech v Obecním domě na náměstí. Volební místnosti budou otevřeny v pátek od 14 do 22 hodin, v sobotu od 8 do 14 hodin. Nezapomeňte sebou průkaz totožnosti.

V sobotu se běží již 60. ročník silničního běhu Hronov – Náchod. Jako loni se běží přes poříčské náměstí a dále po cyklostezce do Náchoda. Start z hronovského náměstí je v 11 hodin. Žádáme řidiče o shovívavost a respektování bezpečnosti běžců.

Tento víkend pokračují další mistrovské zápasy v kopané. V sobotu sehraje A mužstvo mužů v rámci krajské 1. B třídy od půl čtvrté zápas proti SK Albrechtice nad Orlicí. V předzápase hrají naši starší žáci od půl druhé proti Hostinnému.

V neděli od půl čtvrté hraje B mužstvo mužů zápas okresního přeboru proti Sokolu Mezilesí.

K dispozici jsou poslední 3 volná místa v zájezdu na muzikál Sibyla. Zájezd se uskuteční v sobotu 18. listopadu a celková cena činí 600,- Kč. Hlásit se můžete na podatelně úřadu.

 

Hlášení poříčského rozhlasu ze dne 12. října 2017

V sobotu v 17 hodin se na sále Obecního domu uskuteční Slavnostní koncert bývalých i současných členů Komorního orchestru ZUŠ Hronov u příležitosti 40. výročí jeho založení. Všichni jste srdečně zváni

V sobotu od 17 hodin pořádá SDH Velké Poříčí v hasičské zbrojnici vepřové hody. Těšit se můžete na zabíjačkovou polévku, prejt, kroupové, tlačenku, pavlišovský řízek atd. Srdečně zvou členové SDH Velké Poříčí.

V neděli sehraje naše B mužstvo mužů odložené utkání se Slavojem Teplice n. M. Začátek je o půl čtvrté.

 

Hlášení poříčského rozhlasu ze dne 6. října 2017

V sobotu pokračuje mistrovská soutěž v krajské I. B třídě. Domácí A mužstvo hostí od 16 hodin mužstvo TJ Předměřice. V předzápase se od 14 hodin utkají poříčští starší žáci s mužstvem N. Paka/S. Paka.

V neděli hraje B mužstvo mužů od 16 hodin proti Jiskře Machov.

Místní skupina Českého Červeného kříže Velké Poříčí pořádá v pondělí 9. října od 16 hodin na sále Obecního domu přednášku Nejčastější úrazy v domácnosti. Přednáší zdravotní sestry Alena Urbanová a Marie Hajná.

V pondělí 9. října se koná od 17 hodin vernisáž výstavy Michala Burgeta a Lenky Pavelkové s názvem Brány. Těšit se můžete na oba autory a dechové trio MUSICA PER FIATI z Náchoda. Připraveno bude i malé občerstvení.

V sobotu 14. října od 17 hodin pořádá SDH Velké Poříčí v hasičské zbrojnici vepřové hody. Těšit se můžete na zabíjačkovou polévku, prejt, kroupové, tlačenku, pavlišovský řízek atd. Srdečně zvou členové SDH Velké Poříčí.

 

Hlášení poříčského rozhlasu ze dne 21. září 2017

Tento pátek od 19 hodin se koná v restauraci Obecní dům akustický koncert tří kapel: Warování, VIVIAN z Broumova a TIGHT TRAIL (tajt trejl) z České Skalice.

Zveme Vás na poříčský fotbalový stadion. V sobotu již od 12 hodin hrají naši starší žáci s mužstvem Kostelec nad Orlicí - Častolovice. Od 14 hodin je vystřídají dorostenci, kdy naše společné mužstvo Babí - Velké Poříčí hostí chlapce z Předměřic. Od půl páté pak hraje A mužstvo mužů se Sokolem Provodov.

V neděli v rámci okresního přeboru hraje naše B mužstvo mužů od půl páté se Slavojem Teplice nad Metují.

V sobotu 18. listopadu Městys Velké Poříčí pořádá zájezd na historický muzikál Sibyla – královna ze Sáby do divadla Hybernia v Praze. Odjezd z Velkého Poříčí bude v 8 hodin, muzikál začíná v 18 hodin. Cena zájezdu je 600 Kč, předprodej již probíhá na Úřadu městyse Velké Poříčí.

 

Hlášení poříčského rozhlasu ze dne 8. září 2017

Tento víkend bude na našem fotbalovém stadionu živo. V sobotu od 9 hodin začíná turnaj mladších přípravek, o půl jedné je vystřídají starší žáci, kteří hostí mužstvo z Černilova. Po nich nastoupí od půl třetí dorostenci. Soupeřem je společné mužstvo Libáně a Kopidlna. A na závěr hostí od 17 hodin A mužstvo mužů mužstvo TJ Baník Vamberk.

V neděli dopoledne se uskuteční turnaj starších přípravek. Začátek v 9 hodin. Odpoledne od 17 hodin hraje B mužstvo mužů mistrovské utkání se Sokolem Hejtmánkovice.

Tuto sobotu v 18 hodin vystoupí ve Velkém Poříčí kapela Der Šenster Gob hrající na kytaru, kontrabas, housle a klarinet židovskou, romskou a balkánskou hudbu. Akce se koná v přírodním divadle De Spiel (de špíl), které najdete 300 metrů po polní cestě na Náchod od železniční zastávky Velké Poříčí. V případě nepříznivého počasí se koncert uskuteční na sále Obecního domu.

V sobotu 18. listopadu Městys Velké Poříčí pořádá zájezd na historický muzikál Sibyla – královna ze Sáby do divadla Hybernia v Praze. Odjezd z Velkého Poříčí bude v 8 hodin, muzikál začíná v 18 hodin. Cena zájezdu je 600 Kč, předprodej již probíhá na Úřadu městyse Velké Poříčí.

První schůzka poříčských vlčat 21. oddílu Bor Velké Poříčí se v novém školním roce uskuteční dne 15. 9. 2017 v 16 hodin před úřadem městyse ve Velkém Poříčí. Více informací na webových stránkách poříčských skautů www.21-bor.cz.

Mateřské centrum Knoflíček zve maminky se svými dětmi do věku tří let na pravidelné úterní setkávání do zařízené klubovny v Obecním domě. V době od 9:30 h do 11:00 hodin cvičíme, malujeme, pořádáme besídky a povídáme si. Přijďte již příští úterý mezi nás.

 

Hlášení poříčského rozhlasu ze dne 6. září 2017

Zveme Vás na dnešní fotbalové utkání v rámci poháru hejtmana Královéhradeckého kraje, kdy naše A mužstvo mužů hostí od půl šesté mužstvo TJ Červený Kostelec.

Městys má ještě několik volných míst na výlet, který se uskuteční tento pátek 8. září do Hereckého muzea Viktorka v Ratibořicích a do vily Čerych v České Skalici. Cena zájezdu je 200 Kč. V ceně je doprava, oběd a vstupné do muzea. Hlásit se můžete na podatelně úřadu.

 

Hlášení poříčského rozhlasu ze dne 29. srpna 2017

Sbor dobrovolných hasičů Velké Poříčí Vás srdečně zve na Rozloučení s prázdninami. To se bude konat v neděli 3. září od 10 hodin u hasičské zbrojnice. Na programu budou soutěže družstev mladých hasičů, družstva žen i veřejnosti v požárním útoku. Přijďte si vyzkoušet, co vše musí hasiči umět a spoustu dalšího. Občerstvení zajištěno.

Zveme širokou koloběžkářskou veřejnost na víkendovou akci „Páté kolo Rollo ligy ve Velkém Poříčí“, které se bude konat v sobotu a neděli. V sobotu se jede dlouhý závod na trase Velké Poříčí, Hronov, Žďárky a zpět do Velkého Poříčí. Start na náměstí od 13.45. Závodu se mohou zúčastnit i neregistrovaní závodníci. V neděli se jede blízko za hranicemi v Kudově časovka do vrchu. Start je v Čermné od půl desáté. Přijďte si zasportovat nebo povzbuzovat závodníky v tomto sportu.

Zveme poříčské seniory na společný výlet v pátek 8. září do Hereckého muzea Viktorka v Ratibořicích a do vily Čerych v České Skalici. Cena zájezdu jen 200 Kč. V ceně je doprava, oběd a vstupné do muzea. Hlásit se můžete na podatelně úřadu.

 
 

Hlášení poříčského rozhlasu ze dne 24. 8. 2017

Tuto sobotu odpoledne jste zváni na Poříčské slavnosti. Připraven bude bohatý program na náměstí, u kostela a u hasičské zbrojnice. Na náměstí vystoupí děti ze ZUŠ Hronov a MŠ Velké Poříčí, loutkové divadlo, lidová muziku Šmikuranda a poříčská kapela Warování. Zároveň zde bude jarmark, skákací hrad a ukázka modelů tanků. V Obecním domě se můžete přijít podívat na prezentaci historického kalendáře a výstavu fotosoutěže „Velké Poříčí jak ho vidím já“ s vyhodnocením vítězů. Také zde budou k zakoupení historické kalendáře a kalendář „Velké Poříčí očima výtvarníků“. Za školou nás čeká výcvik služebních psů. Farníci připraví Farní den se mší svatou, vystoupením kouzelníka, hrami pro děti, country kapelou Slaveňáci a cestovatelskou besedou P. Jiráska o Kostarice. U hasičské zbrojnice uvidíte ukázky hasičského sportu, pro děti bude připravena pěna, řetízkový kolotoč a jízdy na raftu. Večer zde zahraje DJ Iceman. Na Inline hřišti uvidíte turnaj v Bubble football. Podrobný program najdete na www.velkeporici.cz. Nezapomeňte, začínáme tuto sobotu ve 13 hodin.

V sobotu se také poprvé představí na domácím hřišti v mistrovských utkáních naši fotbalisté. Od 17 hodin hostí A mužstvo mužů soupeře z Českého Meziříčí. V předzápase hraje od půl třetí dorost s mužstvem Dobruška/Opočno.

V neděli od 17 hodin v rámci okresního přeboru hraje B mužstvo mužů s Lokomotivou Meziměstí.

Zveme poříčské seniory na společný výlet v pátek 8. září do Hereckého muzea Viktorka v Ratibořicích a do vily Čerych v České Skalici. Cena zájezdu jen 200 Kč. V ceně je doprava, oběd a vstupné do muzea. Hlásit se můžete na podatelně úřadu.

 

Hlášení poříčského rozhlasu zde dne 18. 8. 2017

Tuto sobotu od 18 hodin se koná koncert houslistky Jitky Šuranské hrající jihomoravský folklór v novém pojetí. Akce se koná v přírodním divadle De Spiel (de špíl), které najdete 300 metrů po polní cestě na Náchod od železniční zastávky Velké Poříčí. V případě nepříznivého počasí se koncert uskuteční na sále Obecního domu.

Poslední srpnovou sobotu se můžete těšit na tradiční Poříčské slavnosti. Připraven bude   bohatý program na náměstí, u kostela a u hasičské zbrojnice. Zaškrtněte si proto ve svém kalendáři sobotu 26. srpna. Informujte své známé, poříčské rodáky a příznivce. Podrobný program najdete na www.velkeporici.cz

Sbor dobrovolných hasičů Velké Poříčí Vás srdečně zve na Rozloučení s prázdninami v neděli 3. září od 10 hodin. U hasičské zbrojnice uvidíte soutěže družstev mladých hasičů, žen a veřejnosti v požárním útoku. Přijďte si vyzkoušet, co všechno musí hasiči umět. Občerstvení zajištěno.

Zveme poříčské seniory na společný výlet v pátek 8. září do Hereckého muzea Viktorka v Ratibořicích a do vily Čerych v České Skalici. Díky úhradě dopravy městysem je cena zájezdu jen 200 Kč. V ceně je oběd a vstupné do muzea. Hlásit se můžete na podatelně úřadu.

 

Hlášení poříčského rozhlasu ze dne 15. 8. 2017

Poslední prázdninovou sobotu se můžete těšit na tradiční Poříčské slavnosti. Připraven bude bohatý program na náměstí, u kostela a u hasičské zbrojnice. Zaškrtněte si proto ve svém kalendáři sobotu 26. srpna. Informujte své známé, poříčské rodáky a příznivce. Podrobný program najdete na www.velkeporici.cz

Sbor dobrovolných hasičů Velké Poříčí Vás srdečně zve na Rozloučení s prázdninami v neděli 3. září od 10 hodin. U hasičské zbrojnice uvidíte soutěže družstev mladých hasičů, žen a veřejnosti v požárním útoku. Přijďte si vyzkoušet, co všechno musí hasiči umět. Občerstvení zajištěno.

Zveme poříčské seniory na společný výlet v pátek 8. září do Hereckého muzea Viktorka v Ratibořicích a do vily Čerych v České Skalici. Díky úhradě dopravy městysem je cena zájezdu jen 200 Kč. V ceně je oběd a vstupné do muzea. Hlásit se můžete na podatelně úřadu.

 

Hlášení rozhlasu ze dne 3. 8. 2017

V sobotu sehraje naše A mužstvo mužů další pohárové utkání ve fotbale. Soupeřem mu bude mužstvo MFK Nové Město nad Metují. Začátek je v 17.30.

Máte rádi Krkonošské pohádky? Členové Studánky Velké Poříčí je secvičily a zahrají je v neděli 6. srpna od 16 hodin v parčíku u kostela. V případě nepříznivého počasí bude představení odehráno v sále Obecního domu.

Poslední prázdninovou sobotu se můžete těšit na tradiční Poříčské slavnosti. Připraven bude   bohatý program na náměstí, u kostela a u hasičské zbrojnice. Zaškrtněte si proto ve svém kalendáři sobotu 26. srpna. Informujte své známé, poříčské rodáky a příznivce. Podrobný program najdete na www.velkeporici.cz

 

Hlášení rozhlasu ze dne 6. 6. 2017

V tomto týdnu začne ve Velkém Poříčí celková výměna svítidel veřejného osvětlení. Stávající lampy budou nahrazeny úspornými LED svítidly. Žádáme obyvatele o vstřícnost, neparkování u sloupů, kde je umístěno veřejné osvětlení. Celá akce bude trvat přibližně 14 dní. Děkujeme všem za pochopení.

 

Hlášení rozhlasu ze dne 25. 5. 2017

V sobotu 27. května se v prostoru u hasičské zbrojnice konají 1. Poříčské pivní slavnosti. Vystoupí hudební skupiny Slza, Aleš Brichta, Kamil Střihavka, Vladimír Mišík s ETC, Divokej Bill revival, Warování, Heebie Jeebies. Začátek je ve 14 hodin. Vstupné v předprodeji 290 Kč, na místě 350 Kč. Vstupenky můžete zakoupit v síti Ticketstream i na podatelně úřadu městyse.

O víkendu sehrají naše mužstva další domácí utkání v kopané. A mužstvo mužů hraje vzhledem k Poříčským pivním slavnostem mimořádně v sobotu dopoledne od čtvrt na jedenáct. Soupeřem mu bude mužstvo FK České Meziříčí. V sobotu odpoledne od půl třetí hraje naše společné mužstvo dorostu Babí – Velké Poříčí s mužstvem TJ Rudník. V neděli odpoledne od sedmnácti hodin hostí naše B mužstvo mužů v rámci okresního přeboru soupeře z Meziměstí. 

 

Hlášení poříčského rozhlasu ze dne 15. 5. 2017

Ve středu 17. května pořádá městys Velké Poříčí pro poříčské seniorky oslavu Dne matek. Začátek je na sále obecního domu o půl páté. Těšit se můžete na pěkný program, občerstvení zajištěno. Nezapomeňte sebou vzít tanečníky.

V sobotu 27. května se v prostoru u hasičské zbrojnice konají 1. Poříčské pivní slavnosti. Vystoupí hudební skupiny Slza, Aleš Brichta, Kamil Střihavka, Vladimír Mišík s ETC, Divokej Bill revival, Warování, Heebie Jeebies. Začátek je ve 14 hodin. Vstupné v předprodeji 290 Kč, na místě 350 Kč. Vstupenky můžete zakoupit v síti Ticketstream i na podatelně úřadu městyse.

 
Hlášení poříčského rozhlasu ze dne 20. 4. 2017
 

Tento pátek od 18 hodin jste zváni do Obecního domu na přednášku s promítáním p. Jiráska o tropických orchidejích.

Občanské sdružení Diakonie Broumov ve spolupráci s MS Českého červeného kříže Velké Poříčí pořádá v úterý 25. dubna v sokolovně tradiční humanitární sbírku. Přinést můžete oblečení, elektrospotřebiče, knihy apod. Otevřeno bude od 9-11 a od 13-17 hodin.

Jarní úklid řeky Metuje je vzhledem k pokračující zimě přesunut na sobotu 6. května.

Tuto sobotu hraje naše a mužstvo mužů další mistrovské utkání 1.B krajské třídy ve fotbale. Od 17 hodin přivítá soupeře SK Solnice.

V neděli hraje také B mužstvo mužů. V rámci okresního přeboru hostí od 17 hodin Sokol Mezilesí.

 

Hlášení poříského rozhlasu ze dne 12. 4. 2017

Připomínáme občanům, že zítra 13. dubna proběhne svoz tříděných odpadů v pytlích. Svoz začíná v sedm hodin ráno, proto je připravte včas.

Městys Velkém Poříčí přeje všem svým občanům krásné velikonoční svátky a pěkné jarní počasí.

 

Hlášení poříčského rozhlasu ze dne 5. 4. 2017

Sbor dobrovolných hasičů Velké Poříčí pořádá v sobotu 8. dubna Železnou sobotu. Pokud máte doma nepotřebný kovový odpad, připravte ho před svým domem. Individuálně lze domluvit na pátek 7. dubna. Přispějete tím na činnost sboru.

V sobotu sehraje naše A mužstvo mužů další mistrovské utkání 1.B třídy ve fotbale. Od půl páté přivítá mužstvo SK Smiřice.

V předzápase hraje od 14 hodin naše společné družstvo dorostu Babí/Velké Poříčí s mužstvem Dobruška/Opočno.

V neděli dopoledne se na našem fotbalovém hřišti koná turnaj starších přípravek. Utkají se mužstva domácího Poříčí, Police, Hronov a Zábrodí. Začátek turnaje je v 9 hodin.

Odpoledne od půl páté hostí naše B mužstvo mužů v rámci okresního přeboru odvěkého rivala AFK Hronov.

Restaurace Obecní dům na poříčském náměstí je opět v provozu. Otevřeno je každý den včetně víkendu. Personál restaurace se těší na vaši návštěvu.

V neděli 2. dubna se ztratil na Brném německý ovčák střední velikosti slyšící na jméno Fido, přítulný s obojkem a známkou. Případné informace k jeho nalezení prosím podávejte na tel. č. 737 550 875.

 

Hlášení rozhlasu 28. 3. 2017

Unie rodičů při ZŠ Velké Poříčí, z.s. Vás srdečně zve na 2. školní mejdan konaný v sobotu 1. dubna od 19 hodin na sále Obecního domu. Můžete se těšit na kapelu Warování, aerobic a mažoretky. Vstupenky za 80 Kč jsou k zakoupení do čtvrtka 30. března na ÚM Velké Poříčí.

Kompostárna v Lokvencově dole bude pro veřejnost otevřena pravidelně třikrát týdně. V úterý a ve čtvrtek od 14 do 17 hodin, v sobotu od 8 do 12 hodin.

Sbor dobrovolných hasičů Velké Poříčí pořádá v sobotu 8. dubna Železnou sobotu. Pokud máte doma nepotřebný kovový odpad, připravte ho před svým domem. Přispějete tím na činnost sboru.

 

Hlášení rozhlasu 22. 3. 2017

Tuto sobotu 25. března pořádá Místní skupina Červeného kříže ve Velkém Poříčí tradiční Velikonoční prodejní výstavu. Akce se koná v budově Obecního domu na náměstí v době od 9 do 16 hodin. Při této akci si zájemci mohou pod odborným dohledem sami uplést pomlázku.

O víkendu sehrají naše fotbalová mužstva na poříčském trávníku první domácí zápasy jarní části mistrovských soutěží. V sobotu hraje A mužstvo mužů v rámci 1.B třídy od 15 hodin s TJ Slavoj Předměřice. V neděli přivítá naše B mužstvo mužů od 15 hodin soupeře ze Sokola Velká Jesenice.

Kompostárna v Lokvencově dole bude pro veřejnost poprvé otevřena tuto sobotu od 8 do 12 hodin. Poté již pravidelně třikrát týdně. V úterý a ve čtvrtek od 14 do 17 hodin, v sobotu od 8 do 12 hodin.

Sbor dobrovolných hasičů Velké Poříčí pořádá v sobotu 8. dubna Železnou sobotu. Pokud máte doma nepotřebný kovový odpad, připravte ho před svým domem. Přispějete tím na činnost sboru.

 

28. 2. 2017 

Dnes od čtyř hodin vystoupí v Knihovně městyse Velké Poříčí lidový loutkoherec Jiří Polehňa s pohádkou „Tajemství pohádkové knížky“. Všichni jste srdečně zváni. Vstupné 30 Kč

Máte doma knihy, které je vám líto vyhodit? Přineste je na burzu knih tuto středu nebo čtvrtek od 14 do 18 hodin na sál Obecního domu a třeba tím uděláte někomu radost. Naopak si můžete jiné knihy zcela zdarma odnést.

Tuto sobotu 4. března pořádá TJ Velké Poříčí tradiční a oblíbený Sportovní ples. Na velkém sále zahraje skupina BTK, na horním sále disko. Pořadatelé připravili opět bohatou tombolu. Místenky na dolní sál v ceně 100,- Kč jsou v prodeji na podatelně úřadu městyse Velké Poříčí. Srdečně se na vás těší pořadatelé.

 

13. 2. 2017

Státní veterinární správa ukončuje dnešním dnem mimořádná veterinární opatření k zamezení šíření nebezpečné nákazy – ptačí chřipky. Ta byla vyhlášena 12. ledna 2017 vzhledem k výskytu této nákazy v lokalitě Kudowa Zdroj. Důvodem je, že v období od 12. ledna do 12. února 2017 nebyly potvrzeny žádné případy nakažené drůbeže v dotčených katastrálních územích. Doporučujeme všem chovatelům i nadále dodržovat zvýšený dohled.  

 

2. 2. 2017

Tuto neděli od 14 hodin pořádá Sbor dobrovolných hasičů Velké Poříčí karneval na ledové ploše u hasičské zbrojnice. Připraveny budou hry a soutěže o ceny. Občerstvení je zajištěno.

Vzhledem k oblevě je nutné kluziště na tento nedělní dětský karneval šetřit. Proto bude kluziště v pátek a v sobotu uzavřeno. Děkujeme za pochopení.

 

13. 1. 2017

Pozor mimořádné hlášení

Státní veterinární správa vyhlašuje mimořádné veterinární opatření k zamezení šíření nebezpečné nákazy – ptačí chřipky.

Tato opatření jsou vydávána na základě potvrzení výskytu nákazy v polské Kudowě. Velké Poříčí se nachází ve vymezeném ochranném 3 kilometrovém pásmu.

Z těchto důvodů se nařizuje:

1.     Provést nejpozději do 16.1.2017 soupis všech hospodářství, kde je chována či držena drůbež nebo jiní ptáci chovaní v zajetí

2.     Všem chovatelům ptáků v ochranném pásmu zajistit opatření biologické bezpečnosti, tj. umístit ptáky do uzavřených prostor, zamezit vniku volně žijícího ptactva do objektu, provádět dezinfekci.

3.     Sledovat zdravotní stav drůbeže a jiného ptactva chovaného v zajetí a případné úhyny hlásit na krajskou veterinární správu, tel. č. 720 995 210.

Všichni hospodáři budou navštíveni pracovníky obce za účelem vyplnění formuláře. Zároveň jim budou předány pokyny. Protože nemáme detailní přehled o všech chovatelích, žádáme ty, kteří nebudou navštíveni o přihlášení se na úřadě městyse nejpozději do pondělí 16. ledna.  Potřebujeme druh ptáků a jejich počty.

V případě úhynu ptáků z chovů i volně žijících jsou pro tyto účely v obci rozmístěny 3 kontejnery s nápisem VŽP 2. Kategorie. Jeden je u technického dvora na Náchodské ulici, druhý na náměstí u úřadu městyse a třetí u kontejnerů na separovaný odpad na dolejším konci u bývalé prodejny potravin.

Tuto skutečnost nahlaste neprodleně veterinární správě nebo na úřadě městyse.

Podrobněji vše na našich webových stránkách.

 

5. 1. 2017

Tento pátek bude probíhat pravidelný svoz separovaného odpadu. Svoz začne v sedm hodin ráno.

Tuto sobotu se ve Velkém Poříčí uskuteční Tříkrálová sbírka. Koledníci budou obcházet domácnosti od 9 do 13 hodin.

Zveme vás na 6. Obecní ples, který se koná v pátek 17. února. Těšit se můžete na kapelu Ledvin Stone a bohatý kulturní program. Předprodej vstupenek bude zahájen 16. ledna na podatelně úřadu.

 

29. 12. 2016

Dnes se koná na sále Obecního domu koncert bluegrassové skupiny Monogram. Před nimi vystoupí dívčí kapela Damtrio. Začátek koncertu je v 18 hodin.

Zveme vás na tradiční Novoroční ohňostroj, který se koná 1 ledna od 17 hodin.

Úřad městyse přeje všem hezké prožití konce roku 2016 a do nového roku hodně zdraví a spokojenosti.

 

20. 12. 2016

Mimořádně tento čtvrtek bude opět prováděn sběr separovaných odpadů v pytlích. Připravte naplněné pytle s plastem a papírem na viditelné místo před svůj dům nejpozději ráno do 7 hodin. Opakuji ne v pátek, ale ve čtvrtek.

Všichni jste srdečně zváni na koncert do sálu Obecního domu, který se uskuteční ve čtvrtek 29. prosince od 18 hodin. Hrát bude bluegrassová kapela Monogram s kapelníkem Pepou Malinou. Před nimi vystoupí dívčí kapela  Damtrio z Police nad Metují. Vstupenky v ceně 130 Kč jsou k zakoupení na podatelně úřadu.

I letos vám skauti přinesou Betlémské světlo. Přijít si pro něj můžete do poříčského kostela ve čtvrtek od 18:30 do 19:30 nebo na Štědrý den od 22 do 23 hodin.

Zaměstnanci úřadu městyse přejí všem spoluobčanům příjemné sváteční chvíle, zdraví a spokojenost v novém roce 2017.

 

13. 12. 2016

Ve středu 14.12.2016 od 8.00 do 14.00 hodin bude z důvodu oprav přerušena dodávka vody v těchto ulicích:

Poříčská - od křižovatky s Martincovou ulicí směrem k Hronovu po bývalou Jednotu

Náměstí

Za Sokolovnou

Pašťalkova

Na Ohradě

Kudlerova

Ke Koupališti

V případě nejasnosti volejte dispečink VAKu Náchod, tel. 491 419 222

Ve středu 14. prosince od půl páté nás u stromečku na náměstí opět potěší děti z MŠ se svým vánočním cinkáním. Před tím, již od půl čtvrté pořádá ZŠ tradiční vánoční jarmark, na kterém si můžete zakoupit výrobky žáků místní školy.

Od 17 hodin bude následovat vánoční posezení pro poříčské seniory na sále Obecního domu.

Všichni jste srdečně zváni na vánoční koncert do sálu Obecního domu,  který se uskuteční ve čtvrtek 29. prosince od 18 hodin. Hrát bude bluegrassová kapela Monogram s kapelníkem Pepou Malinou. Před nimi vystoupí dívčí kapela  Damtrio z Police nad Metují. Vstupenky v ceně 130 Kč jsou k zakoupení na podatelně úřadu.  

 

30. 11. 2016

Tento pátek se koná na sále Obecního domu další taneční večer. Od 18 do 22 hodin bude k tanci a poslechu hrát skupina Modeus. Vstupné 50 Kč.

V sobotu od 19 hodin jste zváni do sálu Obecního domu na druhý ročník koncertu poříčských kapel Warování a Sunday Jam s názvem „Rockový Wánoce“. Vstupné 30 Kč.

A v neděli přijďte na Adventní koncert. Od 16 hodin nám na sále Obecního domu zahrají žáci ZUŠ Hronov a Pěvecký sbor Poříčský Beránek z Mateřské školy Velké Poříčí.

 

16. 11. 2016

Tento pátek se koná na sále obecního domu další taneční večer. Od 18 do 22 hodin bude k tanci a poslechu hrát skupina Modeus. Vstupné 50 Kč.

Tuto sobotu se na sále obecního domu uskuteční již 5. Ročník country-folkového fesťáčku Poříčský podzim. Od 17 hodin zahrají a zazpívají skupiny Pivo zdarma z Kuřimi, Chvíle z Hronova, Bratři ze Zrnětína a Bounty z Brna. Vstupné 80,- Kč, občerstvení zajištěno.

Na obě akce srdečně zvou pořadatelé.

 

26. 10. 2016

Vážení spoluobčané, vzhledem k tomu, že je tento pátek státní svátek a tudíž volný den, bude městys svážet pytle s tříděným odpadem již zítra, to je ve čtvrtek 27. října. Odpad připravte v tento den do 7 hodin ráno před svůj dům.

Na pátečním svozu komunálního odpadu zajišťovaným svozovou firmou Marius Pedersen se nic nemění.

 

19. 10. 2016

Zveme vás na cestopisnou přednášku pana Jiráska o Ekvádoru, která se uskuteční ve středu od 18:30 na sále Obecního domu.

Tento pátek začíná podzimní série populárních tanečních večerů v Obecním domě. Začátek bude v 18 hodin, k tanci hraje skupina Modeus, vstupné 50 Kč.

Tuto sobotu jste zváni na taneční festival do místní tělocvičny. Postupně budou představeny nejrůznější tance od baletu po salsu. Začátek bude v deset hodin. Více informací na www.energyfestival.cz.

V sobotu se také uskuteční  populární běžecký závod Hronov – Náchod. Letos se vzhledem k dopravní situaci v Náchodě poběží přes Velké Poříčí, tzn. Poříčskou ulicí přes náměstí, dále Žďáreckou ulicí k Atasu a po cyklostezce do Náchoda. Start v Hronově je v 11 hodin.

V neděli sehraje naše B mužstvo mužů mistrovské utkání okresního přeboru v kopané. Na svém hřišti přivítá od 15 hodin mužstvo Sokola Zábrodí. 

 

14. 10. 2016

V sobotu 15. října od 17 hodin pořádá SDH Velké Poříčí v hasičské zbrojnici VEPŘOVÉ HODY. Těšit se můžete na zabíjačkovou polévku, prejt, kroupové, tlačenku, pavlišovský řízek atd. Všichni jste srdečně zváni, SDH Velké Poříčí

V sobotu sehraje naše A mužstvo mužů další mistrovské utkání krajské B třídy v kopané. Od 16 hodin přivítá na svém hřišti soupeře  TJ Sokol Černíkovice.

V neděli sehraje naše B mužstvo mužů v rámci okresního přeboru utkání se Slavojem Teplice nad Metují. Výkop je v 16 hodin.

Občanské sdružení Diakonie Broumov ve spolupráci s MS ČČK Velké Poříčí pořádá v úterý 18. října v sokolovně ve Velkém Poříčí humanitární sbírku. Přinést můžete oblečení, obuv, domácí potřeby, hračky, elektrospotřebice či knihy.

 

10. 10. 2016

MS ČČK pořádá v úterý 11. října od 15 hodin v sálu Obecního domu přednášku o BEZPEČÍ SENIORŮ A NEJEN JICH. Přednášet bude por. Mgr. Eva Prachařová a odborník na trendy kriminality na seniorech.

V sobotu 15. října od 17 hodin pořádá SDH Velké Poříčí v hasičské zbrojnici VEPŘOVÉ HODY. Těšit se můžete na zabíjačkovou polévku, prejt, kroupové, tlačenku, pavlišovský řízek atd. Všichni jste srdečně zváni, SDH Velké Pořící

Občanské sdružení Diakonie Broumov ve spolupráci s MS ČČK Velké Poříčí pořádá v úterý 18. října v sokolovně ve Velkém Poříčí humanitární sbírku. Přinést můžete oblečení, obuv, domácí potřeby, hračky, elektrospotřebice či knihy.

 

7. 10. 2016

V pátek a sobotu se konají volby do krajského zastupitelstva. Volební místnosti jsou otevřeny v pátek od 14 do 22 hodin, v sobotu od 8 do 14 hodin. Ve Velkém Poříčí jsou volební místnosti na sále Obecního domu.  Nezapomeňte průkaz totožnosti.

MS ČČK pořádá v úterý 11. října od 15 hodin v sálu Obecního domu přednášku o BEZPEČÍ SENIORŮ A NEJEN JICH. Přednášet bude por. Mgr. Eva Prachařová a odborník na trendy kriminality na seniorech.

Občanské sdružení Diakonie Broumov ve spolupráci s MS ČČK Velké Poříčí pořádá v úterý 18. října v sokolovně humanitární sbírku. Přinést můžete oblečení, obuv, domácí potřeby, hračky, elektrospotřebice či knihy.

 

 

19. 8. 2016

Přijďte spolu s námi v sobotu 27. srpna oslavit 3. Setkání rodáků, 10. výročí znovuzískání titulu městys a 25. výročí znovuosamostatnění naší obce. Bohatý program bude zahájen ve 13 hodin. Nebudou chybět koncerty (Orchestr ZUŠ Hronov, Sunday Jam, Warování a solový koncert Vladimíra Merty). Těšit se dále můžete na divadlo dětí z MŠ Velké Poříčí, přehlídku autoveteránů, jarmark a ukázku modelů tanků. Den otevřených dveří připravuje základní škola a dobrovolní hasiči. V Obecním domě budou k vidění výstavy a záznam rozhovorů s pamětníky znovuosamostatnění Velkého Poříčí. Pro děti budou připraveny zajímavé hry, řetízkový kolotoč a loutkové divadlo. U kostela bude probíhat farní den s cestopisnou besedou o Ekvádoru. Od 20:30 bude u hasičské zbrojnice večerní posezení s hudbou. A samozřejmě nebude chybět bohaté občerstvení. Podrobný program  najdete  na plakátech a na našich stránkách  www.velkeporici.cz. Srdečně Vás všechny zveme.

O tomto víkendu  zahajují naši fotbalisté podzimní část mistrovských soutěží. V sobotu sehraje naše A mužstvo mužů v rámci krajské 1. B třídy  zápas  s Baníkem Vamberk. Začátek v 17 hodin. V předzápase hraje společné dorostenecké mužstvo Babí/Velké Poříčí  od 14 hodin s mužstvem Nová Paka /Stará Paka. V neděli hostí B mužstvo mužů v rámci okresního přeboru TJ  Velichovky. Začátek v 17 hodin.

V pondělí 22. srpna začne na sále Obecního domu čtyřdenní workshop Salsa pro ženy s Kateřinou Rydlovou. Taneční lekce začínají vždy od 19 hodin. Cena čtyřdenního workshopu je 200 Kč. Hlásit se můžete na emailu: knihovna@velkeporici.cz.

 

30. 6. 2016

V pátek 1. července se bude v době od 7.00 do 14.00 hodin provádět odkalování vodovodní sítě ve Velkém Poříčí.

Doporučuje se v době odkalování nepoužívat automatické pračky, myčky a podobně. Po odkalení nejdříve odpusťte vodu např. zahradním, popřípadě umyvadlovým nebo vanovým ventilem.

V pondělí 4. července bude z provozních důvodů uzavřen úřad městyse. Děkujeme za pochopení.

 

15. 6. 2016

V pondělí 20. 6. 2016 od 7.30 do 15.00 hodin nepůjde elektrický proud v těchto ulicích Velkého Poříčí: Poříčská od hranic s Hronovem po most u staré školy, Na Hranicích, U Rubeny čp. 493, 494, Rezkova, Lipského, Ke Koupališti, Pašťalkova, Kudlerova, Za Sokolovnou, Náměstí kromě čp.40, 45, 325, K Letišti, Hejzlarova, Dinterova, Pražákova, Kostelní, Farní, Prkenice, Na Ohradě, Školní, Družstevní, Martincova, Na Kopci od ulice Martincova po čp. 539 – Blechovi, V Olšině           CES – EKO a Roubalovi, U Staré školy.

V úterý 21. 6. 2016 od 8.00 do 14.00 hodin nepůjde elektrický proud v těchto ulicích Velkého Poříčí: Příčná, Na Škvárovně, Müllerova, Roubalova, Antonína Pavlíka  od Příčné ulice po čp. 213. Informace předané distributorem nejsou přesné, naše sdělení berte bez záruky.

V sobotu 18. 6. sehraje naše A mužstvo mužů poslední mistrovské utkání I. B. třídy krajské soutěže. Od 17 hodin přivítá mužstvo FK Náchod B.

Tuto sobotu od 19 hodin jste zváni do sálu Obecního domu na novou komedii Divadelního klubu Velké Poříčí s názvem "Slečna z Liverpoolu".

 

 

10. 6. 2016

 

 

Program utkání na našem fotbalovém stadionu tuto sobotu.

 

Ráno od 9 hodin začíná finálový turnaj mladších přípravek z celého okresu Náchod. Turnaje se zúčastní celkem 12 týmů. Akce se koná jako memoriál Antonína Prouzy, poříčského rodáka a dlouholetého funkcionáře a předsedy Okresního fotbalového svazu.

 

Odpoledne od 15 hodin sehrají v rámci krajské soutěže naši starší žáci utkání proti Rychnovu nad Kněžnou B.

 

Od 17 hodin hostí naše B mužstvo mužů v rámci okresního přeboru tradičního rivala tým FO Jiskra Veba Machov.

 

1. 6. 2016

V pondělí 6. června od 7.30 do 16.30 bude přerušena dodávka elektrické energie v těchto ulicích: Poříčská od Železňáku po most u staré školy, Náchodská od Železňáku po Červinkovu ulici, Žďárecká od mostu u Hanušů po firmu Elektro Drapač, Na Kopci od odbočky ze Žďárecké po čp. 115 – Rubínovi, Na Ostrově, K Bagru, Pod Horou, K Lípě, K Homolce, Za řekou, U staré školy, Alinova, Němečkova, V Olšině.

V sobotu 4. června pořádá Český rybářský svaz, Místní organizace Hronov na Bagru Dětské rybářské závody. Závodů se mohou zúčastnit všechny děti i nerybáři. Přihlášky u paní Martincové na tel.č. 603 350 006. Začíná se v 7 hodin. Srdečně zvou pořadatelé.

V sobotu a neděli se na našem fotbalovém stadionu odehrají další mistrovská utkání. V sobotu v 17 hodin hraje A mužstvo mužů proti TJ Velešov Doudleby nad Orlicí, v neděli B mužstvo mužů také od 17 hodin proti Jiskře Česká Skalice.

 

19. 5. 2016

O tomto víkendu bude na našem fotbalovém stadionu živo:

V sobotu od 9 hodin proběhne turnaj mladších přípravek za účasti 2 našich mužstev - Beranů a Medvědů a mužstev z Velké Jesenice a Velichovek.

Od 17 hodin sehraje naše A mužstvo mužů další mistrovské utkání krajské I. B. třídy. Soupeřem bude mužstvo TJ Dvůr Králové B.

V neděli od 9 hodin proběhne turnaj starších přípravek. Hostem našeho mužstva budou borci z Hronova a Machova.

Od 17 hodin přivítá naše B mužstvo mužů v rámci okresního přeboru mužstvo Slavoj Teplice nad Metují.

 

10. 5. 2016

Ve středu 11. května pořádá Úřad městyse pro naše seniorky Den matek. Začátek je na sále Obecního domu o půl páté. Můžete se těšit na pěkný program a živou hudbu. Občerstvení zajištěno. Nezapomeňte sebou vzít pánský doprovod.

V pátek 13. května bude opět prováděn sběr separovaných odpadů v pytlích. Připravte naplněné pytle s plastem a papírem na viditelné místo před svůj dům. Svoz začne v 7 hodin ráno.

 

4. 5. 2016

Tento pátek se na sále Obecního domu opět konají pravidelné taneční večery. Hudební skupina MODEUS Vám zahraje a zazpívá od 18 do 22 hodin.

V neděli 8. května na státní svátek se koná již 12. ročník populárních Poříčských toulek. Pěšky, na kole či koloběžce můžete od hasičské zbrojnice vyrazit průběžně od 8 do 10 hodin. Letos trasy vedou na Červenokostelecko a Jestřebí hory. Trasy pro pěší měří 8, 14, 17 a 22 km, cyklisté mají připravené trasy 24, 35, 51 a 56 km. Možnost zapůjčení koloběžek. V cíli je připraveno bohaté občerstvení, country hudba, kolotoč pro děti, předváděcí akce nových aut. Na Vaši účast se těší pořadatelé z úřadu městyse a poříčští hasiči.

V neděli sehraje naše B mužstvo mužů další mistrovské utkání okresního přeboru v kopané. Od 17 hodin přivítá hosty z Dolan.

Ve středu 11. května pořádá Úřad městyse pro naše seniorky Den matek. Začátek je na sále Obecního domu o půl páté. Můžete se těšit na pěkný program a živou hudbu. Občerstvení zajištěno. Nezapomeňte sebou vzít pánský doprovod.

 

28. 4. 2016

Tento pátek bude opět probíhat svoz separovaných odpadů v pytlích. Svoz začíná ráno v 7.00 hodin. Nezapomeňte naplněné pytle včas připravit na viditelné místo před svůj dům.

Větve, trávu a další biologický odpad můžete vozit do kompostárny v Lokvencově dole nově v úterý, ve středu a ve čtvrtek od 14 do 17 hodin  a v sobotu od 8 do 12 hodin.

Sbor dobrovolných hasičů ve Velkém Poříčí pořádá v sobotu  30. dubna  Pálení čarodějnic. Malý oheň bude zapálen v 18 hodin, zapálení velkého ohně je předpokládáno v 20:30 hodin. Občerstvení zajištěno. Srdečně jste všichni zváni.

 

20. 4. 2016

Větve, trávu a další biologický odpad můžete vozit do kompostárny v Lokvencově dole nově v úterý, ve středu a ve čtvrtek od 14 do 17 hodin  a v sobotu od 8 do 12 hodin.

Tento pátek pokračují na sále Obecního domu populární Taneční večery. Začátek v 18 hodin.

Tuto sobotu od 9 do 15 hodin jste zváni na oslavu Dne Země na náměstí a do Obecního domu. Připraveny budou výstavy a soutěže o přírodě, životním prostředí a ekologii pro celou rodinu.

V sobotu od 18 hodin vystoupí na sále Obecního domu cyklocestovatel Jarda Šnek Král, který ze své cesty kolem světa již ujel trasu z Plzně do Sydney. Přijďte si poslechnout, co na cestě zažil a co obnáší taková cesta. Vstupné 40 Kč.

Tuto sobotu hostí naše fotbalové A mužstvo mužů od 17 hodin mužstvo Opočna. V předzápase hrají starší žáci od 15 hodin s mužstvem Dobruška, Opočno.

V neděli hostí B mužstvo mužů od 17 hodin mužstvo Meziměstí.

 

6. 4. 2016

Tento pátek od 18 hodin jste zváni na další taneční večer v sále Obecního domu. K tanci a poslechu hraje skupina Modeus, vstupné 50 Kč.

V sobotu  9. 4. 2016 organizuje Sbor dobrovolných hasičů ve Velkém Poříčí akci Železná sobota. Pokud máte doma nepotřebný kovový odpad, zanechte ho prosím před svým domem. Sběr bude probíhat v sobotních dopoledních, individuálně i v pátečních odpoledních hodinách. Hasiči děkují všem, kteří tímto způsobem přispějí na činnost jejich sboru.

V sobotu 9. dubna sehraje naše A mužstvo mužů další mistrovské utkání 1. B krajské třídy ve fotbale. Od 16.30 přivítá mužstvo SK Albrechtice.

V neděli sehraje naše B mužstvo mužů v rámci okresního přeboru zápas s vedoucím mužstvem Jiskra Jaroměř B. Začátek utkání je o půl páté.

Místní organizace Červeného kříže pořádá ve spolupráci s Diakonií Broumov v úterý 12. dubna v místní sokolovně humanitární sbírku. Podrobnosti na plakátech.