Poříčské toulky - 11. ročník

Poříčské toulky 2015

Po loňském jubilejním 10. ročníku jsme očekávali, že účast bude přece jenom menší nebo dosáhne maximálně počtu roku 2014. Zase jsme se netrefili. 8. května vyšlo tentokrát na pátek, čili krásný prodloužený víkend. O počasí nemá cenu mluvit, máme to tam nahoře zamluvené.

Jasná obloha již od rána, sluníčko přilákalo na start opět rekordní počet sportovců. I vítr byl klidný, cyklisté si to pochvalovali.

Na letošním ročníku jsme měli novinku, a to koloběžky. Firma ze Rtyně přivezla několik desítek koloběžek všech velikostí. Hodně lidí si je dopředu zajednalo, a tak na trať vyrazilo celkem 32 koloběžkářů. Další si pohyb na koloběžce alespoň vyzkoušeli.

Nápor startujících jsme jako pořadatelé s vypětím zvládali, ke konci docházely přihlášky a mapy pro cyklo. Lidé to chápali a tak všichni vyrazili na trať s odhodláním. Při sčítání jsme se nemohli dopočítat. Nebylo tedy možné lidem v cíli oznámit celkové počty. Po dohodě mezi pořadateli jsme tedy stanovili celkový počet startujících na 1 750. Po přepočítání v klidu v pondělí jsme dospěli k číslu 1768 chodců, koloběžkářů a cyklistů. Žádné peníze se neztratily, vše vyšlo na korunu.Tedy opět o 341 účastníků více než v roce 2014.

Trasy letos vedly na Náchodsko a Českoskalicko aneb vzhůru na rozhledny. Všichni vyjeli nebo vystoupali nejprve na Slavíkov k nové rozhledně na Signálu. Zde bylo naše překvapení, kdy zde hasiči připravili pro vyprahlé a žíznivé turisty menší občerstvení. Pitný režim se musí dodržovat. Dále trasy vedly dle kilometrů k Náchodu nebo k další rozhledně na Žernově. Hospody po trase byly vyjednány, přesto někde nestíhali. Ani se nedivím při tomto počtu.

V cíli museli hasiči zvládnout nápor při grilování markoušovických klobás, tvořily se fronty, ale všichni to pochopili a trpělivě čekali na tu svou klobásku. Mezitím si dali pivo, nebo vepřový steak, či hranolky.

Doprovodný program kromě koloběžek tvořila country kapela z Hronova, dále zde byl stánek Červeného kříže a Kladského pomezí. Firma Cyklo Ryšavý předváděla nové modely kol a elektrokol.

Děkuji všem pořadatelům za zvládnutí toulek. Děvčatům z úřadu, dobrovolným hasičům, hudebníkům, děvčatům u stánků i hospodským na trase. Již při podvečerním rozjímání jsme si řekli, že budeme muset organizačně několik věcí změnit, prostě se poučit a připravit se lépe na další ročník, který se bude opět konat 8. května. Tentokrát to vyjde na neděli.

 

Počet účastníků 11. ročníku Poříčských toulek 2015

Pěší počet   Cyklo počet   Koloběžky počet
7 km 328   16 km 68   16 km 7
12 km 413   29 km 296   29 km 18
21 km 128   46 km 260   46 km 0
31 km 23   56 km 220   56 km 7
Celkem 892   Celkem 844   Celkem 32

 

Celkem všech účastníků:   1 768   (v roce 2014 1427 účastníků)